BIOGRAPHY

Urodził się w 1979 roku w Normandii we Francji, Réhahn zawsze żył z pasją do podróży i fotografii. Większość ludzi podróżuje dla pięknych krajobrazów, Réhahn podróżuje aby spotkać się z ludźmi i sfotografować ich naturalność i prawdziwość. Tylko dzięki tym odległym miejscom, Réhahn uczy się nowych kultur, a co najważniejsze, uczy się robić zdjęcia jego własnym unikalnym sposobem. Różnica pomiędzy zdjęciami Réhahn, a zdjęciami innych portrecistów jest taka, że moment, który Réhahn spędza na interakcji ze swoimi modelami jest przypadkowy i bardzo naturalny. Zdjęcia Réhahn pozwalają widzom wyobrazić sobie historię każdej zatrzymanej chwili w kadrze, po to, aby widzowie sami odkryli piękno tych zdjęć. W 2007 roku, w czasie jego podróży z organizacją non-profit do Wietnamu, Réhahn zakochuje się w mieszkańcach tego kraju. Podczas jego rocznej podróży do Wietnamu zaczyna poświęcać więcej czasu na poznawanie Wietnamczyków i ich kultury, poprzez obiektyw własnego aparatu. W 2011 roku Réhahn decyduje się przeprowadzić do małej miejscowości Hoi An w południowej części Wietnamu. Aby zrealizować własne marzenia o fotografii decyduje się porzucić swoje nowoczesne życie w zgiełku we Francji, aby żyć spokojnym życiem w Hoi An, co jak się okazuje było bardzo śmiałą decyzją.

Fotograf spędza większość swojego czasu podróżując i poznając nowych ludzi, czy są to mieszkańcy, czy turyści, aby odnaleźć moment do uchwycenia odpowiedniej chwili. Podróżując po Wietnamie na jego motocyklu przez siedem lat zwiedzając ¼ kraju, Réhahn zrobił ponad 50.000 zdjęć; jednak tylko 145 fotografii zostało opublikowanych w jego pierwszej książce “Wietnam-Mozajka Kontrastów”. Książka jest historią, którą fotograf chce podzielić się ze światem o jego postrzeganiu i opowieści o Wietnamie. Przedstawia ona różne aspekty Wietnamu w bardzo indywidualny sposób. Jego intencją jest, aby każdy czytelnik odebrał zdjęcia we własny naturalny sposób, tak jak robi to Réhahn fotografując swoje obiekty.

W 2014 roku, Réhahn otworzył swoją własną galerię COULEURS D’ASIE w starożytnym mieście Hoi An.

Miłość do fotografii nie zatrzymała Réhahn tutaj. W dalszym ciągu kontynuuje poszukiwanie przygód i nowych pomysłów do zdjęć. Pasja do fotografii przynosi mu kolejne pomysły dzięki współpracy z innymi fotografami i wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Réhahn niestrudzenie poszukuje nowych możliwości do nauki i podzielenia się swoją pracą z jego fanami i przyjaciółmi aby otrzymać od nich rady i opinie na temat jego fotografii. Dzieli się również opowieściami z drogi. Ciężka praca i wysiłek Réhahna odpłaciły się recenzjami i publikacjami jego zdjęć przez niektóre najbardziej znane pisma fotograficzne, takie jak: Los Angeles Times, Conde Nast Traveller, Daily Mail, Times, Digital Foto, National Geographic, z którymi często współpracuje. Posiada również ogromną liczbę fanów na jego osobistej stronie Facebooka, która wynosi ponad 200.000. Te sukcesy motywują Réhahn aby bardziej się starać i szukać czegoś piękniejszego, bardziej naturalnego, i oczywiście czegoś co ma większe znaczenie dla niego samego i tych którzy lubią jego prace.

Po niesamowitym międzynarodowym rozgłosie jaki Réhahn otrzymał, następną wielką nagrodą był artykuł opublikowany na Boredpanda.com (1,5 miliona fanów na FB i 3 mln na G+) w grudniu 2014 r. Pozycjonując Réhahn jako czwartego najlepszego fotografa na świecie obok bardzo znanych fotografów takich jak: Steve McCurry, Jimmy Lee Jeffries Nelsson… W ciągu jednego tygodnia, artykuł został wyświetlony ponad 300.000 razy i przesłany dalej przez ponad 60.000 osób na całym świecie. Artykuł jest reprodukowany na różnych stronach internetowych mediów po chińsku, japońsku, hiszpańsku, rosyjsku (duży odzew), tajsku, portugalsku, francusku i w wielu innych językach. Styl fotografii Réhahn zawsze będzie pamiętany ze specjalnym akcentem, który pokazuje dusze fotografowanych obiektów, w zdjęciach jest więcej ujętych emocji niż w słowach, które mogą to opowiedzieć.

Wreszcie, dwa jego zdjęcia, jak również książki fotograficzne zostały dodane do prywatnej kolekcji sztuki Azji w Hawanie (na Kubie).

W dniu 29 maja 2015 roku, Réhahn otworzył swoją nową galerię na Wersalu (Ici et ailleurs) Wystawa zawiera nieliczne edycje jego najlepszych zdjęć.

Sign up for ous newsletter